TWORZENIE APLIKACJI
CROSS-PLATFORMOWYCH

it lead - it lead - it lead - it lead - it lead - it lead - it lead - it lead - it lead - it lead - it lead - it lead - it lead - it lead - it lead - it lead - it lead - it lead - it lead - it lead - it lead - it lead - it lead - it lead - it lead

WYDAJNA APLIKACJA NA DWIE PLATFORMY Z OSZCZĘDNOŚCIĄ DO 50%

Profesjonalne tworzenie aplikacji mobilnych nie jest tanie, ale nie oznacza to, że firmy z branży IT nie starają się zoptymalizować czy zmniejszyć ich kosztu.

Pierwszym i najłatwiejszym rozwiązaniem było stworzenie nie dwóch odrębnych aplikacji na iOS i Androida, lecz jednej aplikacji na dwa systemy. Niestety realizacja tego w 100% jest niemożliwa, jednak stworzenie aplikacji na dwie platformy przy użyciu wspólnego kodu i języka jest całkiem realne. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić co najmniej 30% kosztów stworzenia aplikacji.

Korzyść APLIKACJI
CROSS-PLATFORMOWYCH

OSZCZĘDNOŚĆ CZASU I KOSZTÓW

Przy tworzeniu aplikacji z użyciem języków natywnych powstają dwie oddzielne aplikacje o tej samej nazwie, designie i interfejsie. Koszt tworzenia jest liczony w godzinach spędzonych na realizacji, więc za pomocą jednego języka można zbudować aplikację ze wspólną bazą kodową, dostosowując ją nieco do konkretnej platformy. W ten sposób można zaoszczędzić od 30 do 50% na kosztach i terminie.

OSZCZĘDNOŚCI W ZAKRESIE WSPARCIA

Powszechną praktyką podczas tworzenia aplikacji jest tworzenie MVP, a następnie udoskonalanie funkcjonalności i wsparcie techniczne aplikacji. Jest to szczególnie istotne w przypadku aktualizacji systemu operacyjnego, która powoduje powstawanie błędów. Dopracowywanie aplikacji jest znacznie łatwiejsze i tańsze, jeśli mają wspólną bazę.

WYDAJNY SDK

Obecnie, biorąc pod uwagę szybki rozwój względem stosunkowo nowego SDK Flutter, stało się to realne. Wcześniej już próbowano stworzyć alternatywy dla języków natywnych, ale tylko Google udało się stworzyć dość potężne narzędzie, które zaczęło konkurować nie z innymi rozwiązaniami cross-platformowymi, ale z natywnymi. Główną wadą wczesnych frameworków cross-platformowych była niska wydajność i niedostateczna customizacja aplikacji. Wraz z pojawieniem się Fluttera problem ten przestał być taki krytyczny. Umożliwiło to tworzenie na różne platformy większości aplikacji, które nie będą znacząco różnić się pod względem wydajności od aplikacji natywnych.

Skontaktuj się z nami