Zdjęcie: IT-LEAD

Outsourcing usług informatycznych w IT-Lead: 5 głównych zalet według naszej firmy.

10 stycznia 2023

Outsourcing IT, to korzystanie z usługodawców pochodzących z zewnętrznej firmy, w celu efektywnego dostarczania wspieranych przez IT procesów biznesowych, usług aplikacyjnych i rozwiązań infrastrukturalnych w celu uzyskania wyników biznesowych.

Współpracując z IT-LEAD, firmy mogą obniżyć koszty, skrócić czas wprowadzania produktów na rynek i wykorzystać zewnętrzną wiedzę specjalistyczną, zasoby oraz własność intelektualną.

Jakie zalety niesie ze sobą outsourcing?

Outsourcing usług informatycznych w IT-LEAD to powszechna praktyka zlecania funkcji i procesów biznesowych zewnętrznym dostawcom. Korzyści płynące z outsourcingu mogą być znaczne — od oszczędności kosztów i wzrostu wydajności po większą przewagę konkurencyjną.

Poniżej przedstawiamy 5 głównych zalet, jakie można wymienić podczas korzystania z outsourcingu z naszej firmy.

Indywidualne podejście do klienta

W naszej firmie przede wszystkim stawiamy na zadowolenie klienta, dlatego też wszystkie usługi informatyczne w IT-LEAD są indywidualnie dostosowywane do oczekiwań i preferencji zainteresowanych współpracą klientów.

 • Każdemu klientowi, niezależnie czy posiada dobrze rozwijającą się markę na rynku, czy dopiero rozpoczyna swój biznes, oferowane jest pełne doświadczenie zespołu oraz wykonywanie zadań na najwyższym poziomie, tak aby w stu procentach sprostać jego potrzebom;

 • Ponadto outsourcing usług informatycznych w IT-LEAD umożliwia dobranie do aktualnych potrzeb odpowiedniego rodzaju outsourcingu, tak aby w jak najkorzystniejszy sposób wpłynąć pozytywnie na firmę. Cały zespół profesjonalistów jest gotowy, aby wspierać, optymalizować oraz automatyzować jak największą cześć procesów zachodzących wewnątrz działalności;
 • Dzięki outsourcingowi pracownicy są mniej zestresowani i mogą wydajniej pracować na swoich stanowiskach, a także skoncentrować swoje wysiłki na podstawowej działalności biznesowej. Oszczędności poczynione dzięki zwiększonej wydajności pracy mogą zostać przekazane klientom lub przeniesione do innych obszarów działalności.

Outsourcing usług informatycznych w IT-LEAD, najczęściej skutkuje korzyściami jakościowymi. Dzieje się tak dlatego, że wszystkie funkcje i procesy dopasowywane są do potrzeb i oczekiwań każdego klienta. Zalety te wynikają między innymi z wysokiego stopnia specjalizacji usług w IT-LEAD.

Korzystne ceny

Kluczowym aspektem przedstawiającym korzyści płynące z outsourcingu usług informatycznych w IT-LEAD, jest możliwość obniżenia kosztów funkcjonowania Twojego biznesu. Zgodnie z umową pomiędzy klientem a partnerem outsourcingu, większą część kosztów pokrywa działalność, która zleca na zewnątrz swoich ludzi.

 • Wszystkie koszty powiązane z pensjami pracowników, urlopami zdrowotnymi (L4), urlopami wypoczynkowymi, programami motywacyjnymi dla pracowników, organizacją kursów, odprawami, zwolnieniami, podatkami, ubezpieczeniem zdrowotnym i społecznym pozostają po stronie firmy IT-LEAD, która „wypożycza” swoich pracowników;

 • Outsourcing ma również tę dodatkową zaletę, że umożliwia firmie angażowanie się w usługi o szerokim zakresie specjalizacji, bez dodatkowych kosztów finansowania stałego, wysokiego wynagrodzenia. Ponadto wszyscy zdajemy sobie sprawę, że działalność biznesowa ma charakter przypływów i odpływów, co oznacza, że pracownicy mogą jednego dnia mieć niewiele pracy, a następnego dnia być przytłoczeni;
 • Możliwość outsourcingu pracy w okresach wzmożonego ruchu lub angażowania specjalistów w razie potrzeby, zapewnia firmie elastyczność w zwiększaniu produkcji w okresach wzmożonego ruchu, takich jak okresy świąteczne lub w podejmowaniu nowych projektów, z których wszystkie mają ograniczone ramy czasowe, bez wiązania funduszy i zasobów.

Outsourcing usług informatycznych w IT-LEAD, eliminuje potrzebę zatrudniania osób w firmie; w związku z tym koszty rekrutacji i koszty operacyjne można w dużym stopniu zminimalizować. Zmniejsza koszty, a także oszczędza czas i wysiłek związany ze szkoleniami.

Redukcja poziomu ryzyka

Firmy mogą zdecydować się na outsourcing swojego bezpieczeństwa informatycznego. W przypadku zespołów, które nie dysponują personelem odpowiedzialnym za bezpieczeństwo, outsourcing zapewnia narzędzia pozwalające na szybkie uruchomienie działań z zakresu rozpoznawania zagrożeń, wykrywania i reagowania.

 • Okresy dużej rotacji pracowników mogą zwiększyć niepewność i niespójność w firmie. Outsourcing usług informatycznych w IT-LEAD zapewnia firmie pewien poziom ciągłości, jednocześnie zmniejszając ryzyko, jakie może przynieść niespełniający standardów poziom działania, nawet w krótkim okresie czasu;
 • Firmy, które decydują się na skorzystanie z outsourcingu usług informatycznych w IT-LEAD, mają możliwość znacznie zmniejszyć ryzyko w swoim biznesie. Bez odpowiedniego wsparcia IT może powstawać wiele problemów, takich jak awarie sprzętu lub programów, kradzież lub utrata krytycznych danych i nie tylko;
 • Ryzyko to można zminimalizować, współpracując z zewnętrzną firmą informatyczną, jaką jest między innymi IT-LEAD. Wtedy wsparcie profesjonalistów znających się na tego rodzaju bezpieczeństwie, jest łatwo dostępne. Wystarczy skontaktować się z naszą firmą poprzez specjalnie przygotowany formularz znajdujący się na naszej stronie, opisać swój problem i uzyskać natychmiastową pomoc.

Przedsiębiorcy mają dużo mniejszą szansę na doświadczenie ryzyka zatrudnienia, ponieważ pracownicy outsourcingowi z są formalnie zatrudniani przez agencje pracy.

Zespół doświadczonych profesjonalistów

Outsourcing usług informatycznych w IT-LEAD często obejmuje technicznie wykwalifikowanych, wysoko wykształconych i wielojęzycznych pracowników, którzy są gotowi pracować. Posiadanie pracowników wsparcia technicznego, którzy mogą odpowiadać na potrzeby klientów na całym świecie w wielu językach, jest znaczącym atutem. Twoja firma może również cieszyć się lokalną przewagą rynkową wynikającą z uznania dla miejsc pracy, które zapewnia.

 • Nasza firma outsourcingowa, która może pomóc firmom bez dostępności pracowników, przestrzeni biurowej lub osobistego języka, aby obsługiwać klientów w różnych strefach czasowych przez cały dzień;
 • Zatrudnianie specjalistów lub fachowców na stałe może spowodować dużą stratę w budżecie firmy. Możliwość zlecania firmie outsourcingowej skomplikowanych działań lub usług, które muszą być wykonywane przez ekspertów, pozwala przedsiębiorstwu na zwiększenie sprzedaży własnych usług klientom lub na eksplorację nowych i wschodzących rynków;
 • Firma może zaangażować specjalistę IT, który jest doświadczony w kodowaniu, aby stworzyć bezpłatną aplikację, która pomaga klientom łatwiej korzystać z ich produktów lub uzupełnia produkt wysokiej klasy.

Nie musisz już inwestować w rekrutację i szkolenie kosztownych pracowników dla swojej firmy. IT-LEAD, który jest dostawcą outsourcingu, dba o potrzeby w tym zakresie, dzięki swojej wysoko wykwalifikowanej puli zatrudnionych ludzi. Nasi pracownicy są dobrze wykształceni w odpowiednich obszarach biznesowych, a ponadto mają doświadczenie w obsłudze potrzeb biznesowych firm.

Raportowanie z naszej strony

Za sprawą doświadczonego zespoły profesjonalistów oraz ciągłego analizowania branży usług informatycznych, wiemy, że największą wadą outsourcingu, wymienianą przez społeczeństwo jest całkowity brak kontroli nad procesami logistycznymi.

 • Dlatego też firma IT-LEAD chce wyjść naprzeciw i umożliwia swoim klientom ciągły wgląd we wszystkie funkcje oraz procesy zachodzące wewnątrz firmy;
 • Umożliwiamy analizowanie różnic, wskazywanie powstałych lub mogących powstać błędów, oraz pomagamy opracowywać różnego rodzaju dokumenty, które charakteryzują się doskonałą jakością. Ponadto tworzymy sprawozdania finansowe zgodne z odgórnie ustalonymi szczegółami;
 • Ponadto na specjalne życzenie klienta możemy dostarczać różnego rodzaju raporty mające za zadanie określić między innymi, w jakim stopniu wykonane jest konkretne zadanie, co w danej chwili robią pracownicy, a także powiadamiać o zaistniałych błędach.

Firma outsourcingowa IT-LEAD specjalizuje się w procesie lub usłudze, którą chcesz wykonać. Możemy pomóc w osiągnięciu bardziej produktywnej, wydajnej usługi, często lepszej jakości.

Podsumowanie

Można śmiało powiedzieć, że firma IT-LEAD, która oferuje usługi outsourcingowe, jest obecnie częścią ugruntowanej i rozwijającej się globalnej branży. Outsourcing IT jest podzbiorem outsourcingu procesów biznesowych i tradycyjnie należy do jednej z dwóch kategorii: outsourcing infrastruktury i outsourcing aplikacji. Wielu właścicieli firm nadal nie ma pewności co do outsourcingu i odchodzi od integracji tej strategii ze strukturą operacyjną swojej firmy. Jednak zalety outsourcingu usług informatycznych w IT-LEAD mogą przynieść duże korzyści zarówno dla małych, jak i dużych firm.

Umów się na wizytę
Wypełnij formularz, a nasi menedżerowie wkrótce się z Tobą skontaktują.
Skontaktuj się z nami!
Wypełnij formularz, a nasi menedżerowie wkrótce się z Tobą skontaktują.
Zostaw wniosek
Wypełnij formularz, a nasi menedżerowie wkrótce się z Tobą skontaktują.
Zdjęcie: Ok
Dziękujemy za wiadomość!
Nasi eksperci odpowiedzą tak szybko, jak to możliwe.
Zdjęcie: Error
Zawieść!
Nie udało się przesłać formularza. Spróbuj ponownie.